Novinky

04.12.2020 ZÁJMOVÉ KROUŽKY SPUŠTĚNY!!!

OD 7. 12. 2020 BUDOU SPUŠTĚNY VŠECHNY ZÁJMOVÉ KROUŽKY. Kroužky s vyšší kapacitou jsou rozděleny tak, abychom splnili podmínky otevírání (PES, MŠMT, MZ). Informace naleznete zde: http://www.jezkovka.cz/dokumenty-ddm (OTVÍRÁNÍ DDM). NEZAPOMEŇTE, že stále platí povinnost nosit roušky ve všech prostorách DDM (i ve smluvních zařízeních). Na sportovních a hudebních kroužcích je možné na pokyn pedagoga roušky při výuce odložit. Už se na vás moc těšíme!

09.11.2020 https://mitkamjit.cz/

NEVÍTE CO DĚLAT DOMA VE VOLNÉM ČASE? TADY SE MŮŽETE INSPIROVAT! Portál pro sdílení aktivit. Kdo se nechce nudit, tak neváhejte!

09.11.2020 KAZ - nabídka online doučování

Vážení rodiče a vážené děti, můžete využít nabídku zcela nového projektu, který se věnuje online doučování běžného školního učiva. Nabízený program byl vytvořen ve spolupráci domů dětí a mládeže a středisek volného času v celé České republice. Služba je nabízena zcela ZDARMA. Projekt se jmenuje KAZ (Klub anonymních záškoláků) a je určen pro děti, které si nevědí rady s učením a chtějí oslovit k výuce úplně někoho jiného než své učitele nebo své spolužáky. Po přihlášení na webových stránkách https://mitkamjit.cz/KAZ vyplní žák (či jeho rodiče) pouze jméno, kontaktní e-mail a učivo, se kterým chce žák pomoci. V následujících dnech se ho ujme některý z pedagogů (s příslušnou odbornou kvalifikací) a prostřednictvím mailu domluví on-line setkání dle technických možností žáka. Věříme, že tato neformální vzdělávací aktivita přispěje k úspěšnějšímu zvládnutí povinného školního učiva. Přejeme Vám všem hezké dny a doufáme, že se brzy s vámi setkáme nejenom v našich zájmových kroužcích. Dům dětí a mládeže Heřmanův Městec

01.11.2020 POZASTAVENÍ ČINNOSTI DDM

UPOZORNĚNÍ!!! Z důvodu usnesení vlády č. 1112 ze dne 30. 10. 2020 o přijetí krizového opatření se omezuje provoz středisek volného času (DDM) a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost dětí, žáků, studentů a jiných účastníků na zájmovém vzdělávání s účinností od 2. 11. 2020 do 20. 11. 2020.

26.08.2020 NOVÝ ŠKOLNÍ ROK ZAČÍNÁ!

Dnes nám končí poslední tábor. Celkem jsme pro děti o letních prázdninám uspořádali 8 táborů. Z toho byly 3 tábory pobytové, 2 tábory s kratším pobytem v DDM a 3 tábory příměstské. Teď už je pro Vás připravena nabídka na zájmové kroužky pro školní rok 2020 - 2021. Náborové letáčky budou dětem předány příští týden. Elektronické přihlašování bude spuštěno 1. září 2020 od 9 hodin. UŽ SE NA VÁS MOC TĚŠÍME! Případná omezení nebo doporučení budeme pravidelně zveřejňovat na facebooku a na našich webových stránkách.

Pro krásné letní sny...

Pro krásné letní sny...
Lapač snů ve tvaru stromu

Potřebný materiál:
. kruh z kartonu
. vlna hnědá a tmavě hnědá
. tavicí pistole
. korálky a třpytivé barevné kamínky
. peříčka
. nůžky
Postup:
1. Kolem celého kartonového kruhu omotáme hnědou silnější vlnu.
2. Nastřiháme si tmavě hnědou vlnu na delší části (provázky).
3. Tyto nastříhané provázky omotáme na spodní části kruhu a vytvoříme tím kořeny stromu (viz. foto).
4. Pokračujeme splétáním všech provázků v jeden copánek a vytvoříme tím kmen stromu.
5. V polovině kruhu si rozdělíme copánek na 4 části a splétáme každou část zvlášť, vytvoříme tím větve.
6. 4 copánky nebudeme celé doplétat, ale necháme zbylé provázky volně jako větvičky.
7. Přesah provázků přilepíme ze zadní strany kruhu tavicí pistolí.
8. Na vzniklý strom přilepíme tavicí pistolí třpytivé zelené a červené kamínky.
9. Na spodní část kruhu přilepíme provázky s korálky a peříčky.
10. Lapač snů ve tvaru stromu je hotový.

Kód 190065
Název Pro krásné letní sny...
Místo konání Dům dětí a mládeže Heřmanův Městec
Hlavní vedoucí Radka Šlingrová
Věková skupina 5-99 let